31dAMAD // 22 day

3. srpna 2015 v 23:07 | Anne-chan
Doporučuješ nějaké knížky o kreslení?
Literatury o kreslení a malbě seženeme v dnešní době dostatek. Ve větších knihkupectvích rozhodně narazíte na nějakou tu knížku o kreslení ať už pro začátečníky nebo pro ty co se chtějí stát přímo umělcem a chtějí na sobě pracovat. Což znamená, že jestli se chcete zlepšovat, určitě si nějakou tu knížku o kreslení pořiďte.
Autor, kterého vám vřele doporučuji se jmenuje Barrington Barber. Ať už si vyberete cokoliv od něho, určitě vám to pomůže, jeho knihy jsou všechny založeny na jednom principu... Prostě vám vysvětluje spoustu věcí, které potřebujete znát.
Já vlastním Kompletní kurz kreslení, kde je všechno vysvětleno od výběru kreslících nástrojů přes stínování až po perspektivu a kreslení krajinky. Zrovna v tomto vydání je zastoupeno kreslení věcí, zvířat i lidí, vše je tam moc dobře vysvětleno.

Další suprové knížky jsou o anatomii a pod. Jsou to knížky kde máte nakreslené a rozebrané to, co je tématem knížky, tak že například v té anatomii máte rozebraného člověka kousek po kousku, jeho kostru, jeho svlastvo. Myslím že se mi někde dostala do ruky i knížka specifikovaná na kreslení končetin nebo portrétů. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama