Plavba do Drážďan

21. července 2015 v 21:43 | Anne-chan |  Zážitky
Konichiwa!
Včera jsme s mamkou a jejím přítelem podnikli super výlet, který byl samozřejmě předem naplánovaný. Pokud si vzpomínáte na mou první výhru v grafické soutěži, tak díky ní jsem měla zdarma dva fleky na lodi do Drážďan a zpátky. Mamky přítel si přikoupil lístek, na který byla naštěstí sleva, jinak by vyplázl pomalu dva tisíce. A tak jsme mohli jet společně. Foťák nesměl chybět, přes to, že jsem se bála, že se mi vybije baterka dřív, než se dostaneme do Drážďan, nakonec vydržela docela dlouho.


Den předtím jsem šla spát v devět večer, chtěla jsem být vyspaná a odpočatá, abych neusínala na lodi, přece jenom to chce si to pořádně užít, když už za něco tak super utratíte o dost míň, než byste vlastně měli.
Někdy v šest ráno mě probudilo, jak si Chibík něco povídal pod vousy, ještě nějakou dobu jsem se válela v posteli a užívala si toho, že jsem se celkem dobře vyspala. A pak se jelo do Děčína, asi půl hodiny jsme čekali u špatné lodi, nejspíš nejela, protože byla větší anebo jsem to jen trochu popletla. Nakonec jsme se však dostali na tu pravou, Bohemia DC. Usadili jsme se na horní palubě a objednali si něco k pití. Za mě a mamku to byla Vídeňská káva a mamky přítel se vytasil s grokem. Už se startovalo, loď se otočila, aby mohla plout po proudu dolů. Mamka byla trochu zklamaná, že to na lodi nehoupe.
Pluli jsme opravdu pomalu, jeden z důvodů, proč tomu tak bylo, byl ten, že v Labi je dost málo vody a na našich zdymadlech toho tolik nepouštíme. Jeli jsme asi 12 km/h. Úplně to stačilo, mohli jsme se pořádně rozhlížet a okukovat zvláštnosti. Přidávám sem pár fotek z plavby tam.
Fotila jsem si kostely a zajímavé věci prostě. Jelikož kopce u Labe můžu vidět i u nás přece.

(jedna z vil na dvou posledních snímcích byla postavena zakladatelem Odol a věnována Drážďanům. xDD)

Stavěli jsme v Hřensku a v Bad Shandau. Pokaždé vystoupilo pár lidí, tak že jsme měli na lodi víc prostoru. I když stejně většina zůstávala nahoře, asi aby dobře slyšeli zpěv dua, které tam pělo od začátku plavby. No cestou tam to ještě šlo.
Kolem dvanácté hodiny se podával tříchodový oběd, prostě polívka, řízek s brambory a jako dezert plátek kupované rolády. Vařit tam ale opravdu umí, to se musí nechat!!!

Po asi čtyřech hodinách se přistálo v Drážďanech. Měli jsme hodinu na to, si projít část města a vrátit se k lodi, jinak by nás tam mohli taky s klidem nechat. Byla nám nabídnuta prohlídka i s nějakým tím povídáním. Samozřejmě jsme se toho chopili a šli s davem, sice jsme neslyšeli všechno, ale něco ano.
Tady máte pár fotek z města. Na první fotce je část univerzity umění, jsou tam vypsaná jména nejznámějších a nejlepších umělců... Proč zrovna v Německu, bohužel Němce nemám moc v lásce a z jejich jazyka si pamatuju sotva pozdrav a dny v týdnu, do deseti nenapočítám a oni tam mají takovou úžasnou univerzitu Q_Q... Na druhé fotce je největší porcelánový obraz.

Pár lidí jsme tam asi nechali… No což, po hodině jsme se vrátili na loď a dali si kávu a sušenku, nějakou dobu ještě pařilo sluníčko, ale dalo se to snést. Pořádně jsme se připálili. Pořád ale vypadáme líp, než jeden chlápek, co měl celý den sluneční brýle a podle mamky vypadal jako Ferda mravenec, jak měl vypálené bílé kruhy kolem očí.

Netrvalo to dlouho a začala ochutnávka čtyř vín, první bylo bílé z Holandska, ale u zbytku jsem vůbec nic nepochytila. První víno mi chutnalo asi nejvíc, bylo jemnější a nemělo tak ostrou chuť. Druhé víno bylo také bílé, zbylé dvě byly růžové a červené. Červené mi přišlo trochu sušší.
Chvíli na to se podávala i večeře, začalo se ostřejším gulášem s knedlíky. Dole v kuchyni se vážně činili!!! Moc dobré to bylo. Dál jsme se mohli dorazit tím, co bylo dole na tácech, spousta jídla, které neskutečně rychle mizelo a zase přibývalo. To byla podívaná… Nebo spíš žranice… Pro ty, co něco stihli čapnout.

Zbytek večera jsme si užívali cestu… A čím dál horší kvílení již zmiňovaného dua. Nevím, jestli se něčeho napili, ale byl to děs. Nejvíc mi drásalo nervy, když si ta skvělá dámička začala zpívat "I will always love you." Byla jsem tak dopálená, že bych pomalu byla schopná ji přehodit přes palubu, aby se namotala dole pod vodou do lodního šroubu, třeba by jí to tu pusu zavřelo. Nejen, že byla falešná, ale ani neuměla ty slova, prostě výslovnost mizerná, i kdyby se to učila podle poslechu, tak to bude lepší. Ke konci jsem opravdu měla i chuť na ní zařvat něco v tom stylu jako "d*ž už h*bu ty pí*o." Protože to na mě bylo fakt moc.

Naštěstí s kvílením nakonec taky přestali a na lodi byl zase klid. Spousta lidí vystoupila před Bad Shandau a já si sedla úplně dozadu, kde to pořádně hučelo. Za tu dobu jsem si to tam oblíbila, byla jsem tam pořád trochu dál od lidí a teď všichni stejně seděli vepředu, aby na ně nefoukal vítr. Sledovala jsem, jak slunce pomalu zapadá za obzor. Odlesky oranžové a růžové se mihotali na pomalu tekoucí vodě. Všude se začalo rozsvěcet, blížili jsme se k Hřensku.
Bohužel vody bylo pořád málo a do Děčína bychom tímto tempem dojeli asi ve dvě ráno. Proto to museli utnout a poslali nás z Hřenska do Děčína autobusem, kam jsme dojeli během deseti minut.

Doma jsem se sprchovala skoro studenou vodou, jelikož spáleniny od sluníčka mě šíleně pálily! Stáhla jsem fotky do notebooku a trochu se jimi prohrábla, brzy mi ale začaly padat víčka. Zalehla jsem do postele. Jakmile jsem zavřela oči, viděla jsem vodu, zase jsem plula na lodi. Zvláštní, už se mi tohle párkrát stalo, mozek si nejspíš něco zapamatuje a potom mu trochu déle trvá, než se z toho dostane. Možná jako když se chvilku díváte na rozsvícenou žárovku, potom zavřete oči a přes to ji pořád vidíte.

Tu máte i vlajku, která za námi celou dobu vlála *-* Focenou ve dne i na večer. To světýlko za ní je odraz na vodě, ale když se podíváte blíž, vypadá to trochu jak nějaký staler. xD

Celý den byl opravdu nádherný a moc jsem si ho užila i přes ty spáleniny to opravdu stálo za to. Na to, že jsem si připadala odpočatá jsem dneska byla nehorázně zmordovaná. Za to může nejspíš to sluníčko.

Určitě vám nějaké to plavení musím doporučit, protože to je opravdu senzace. Vidíte svět zase z trochu jiné strany, vítr vám víc načechrá vlasy… Nebo totálně zacuchá… xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti mé články?

Ano 94.6% (35)
Ne 5.4% (2)

Komentáře

1 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 22. července 2015 v 20:51 | Reagovat

Řízky!! Guláš!!! Závist!!! */////* xDDDD Děláš opravdu úžasný fotky, taky bych chtěla umět takový pořizovat, moje jsou vždycky nezajímavý, rozmázlý natolik, že tam není nic vidět xDDDDD

Koukám, že jste si plavbu náramně užili, což je dobře, cítila ses jako pirát na moři?? *^* ... xDDDDD Senpai, ty jsi takový znalec vín?? Já dokážu vína rozeznat tak podle barvy a i to se kolikrát spletu xDDDDD

To světýlko bude duch!!! O_o ... Má takový nebezpečný červený oči, davej si na něj pozor!!! xDDDDD

2 beepinka beepinka | Web | 2. srpna 2015 v 18:00 | Reagovat

A mazala jsi se během plavby opalovákem?:/ spáleniny jsou fakt na nic :o/ Tyjo muselo to být dobré =) Já lodě moc nemusím xD,ale věřím,že pěkné to bylo a kdybych měla možnost,tak asi taky jedu O.o) asi xD!
Akorát by mě tam teda štvalo to duo xD celou dobu bych to poslouchat asi nevydržela :D! A to,že roláda byla kupovaná..nevím..to mi přijde divné...za ty peníze,co jste platili..nevím no. T.T
Fotky musím říct jsou krásné ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama