31dAMAD // 8 day

8. července 2015 v 19:54 | Anne-chan
Na co nejraději kreslíš, maluješ?
Nejraději kreslím na papíír samozřejmě, i když kreslit se dá třeba i na stěnu... Ne to doma nezkoušejte xD... Abych to upřesnila tak nejlepší papír na kreslení mi přijde v mém drahoceném skicáku, který se pomalu bojím používat. Mám hrozně moc ráda nové papíry, nové skicáky... Je to něco jako knížka a nechce se mi do toho kreslit... Protože do knížek se nekreslí!!! Ale občas se přemůžu a něco tam načmárám... Tenhle skicák je vyráběný v čechách firmou Monotyp. A papír je fakt suprovej!... Taky ten A5 skicák stál skoro stovku... No jdeme dál. Další řekněme skicák, který stojí za to je od concorde... A vlastně to ani není skicák. Nejspíš znáte ty super sešity s tvrdýma deskama že? Tak tohle je přesně ten sešit, bez linek a má dost dobrý papír, hezky se na něm stínuje i skicuje. Stejně u mě vede Savana od Monotypu... No což.

Po pravdě s více papírama nemám moc zkušenosti, vím že na kurzech kreslení (nevím jestli jsem to někdy psala ale jop chodila jsem na kurzy v deváté třídě xDD) jsme používali zažloutlé A3, fakt hustě se na ně kreslilo, bohužel nevím co to bylo zač a kde to splašili.
Předtím jsem kreslila na obyčejné papíry do tiskárny, s tím, že z druhé strany bylo logo firmy Kolbenschmidt... Důvodem je to, že mamka tam jeden čas dělala uklízečku a občas se naskytla skvělá příležitost, kdy vyhazovali něco, co se dalo ještě nějak využít, tak že celý balík papírů připadl mě... Bohužel jsem je pokreslila nějak rychle a za necelý rok jako by se po nich zaprášilo. (V Kolbenschmidt se vyrábějí písty do aut... S velkým štěstím se to posílá i do Japonska... A Japonci něco posílají nám... Proč by to nezabalili do novin... A tak mám doma i suprový noviny z Japonska, sice je to zmuchlaný, jsou cítit písty... ALE JSOU Z JAPONSKA!!! Můj klenot... A je toho docela málo, tak že le pardon, ale už nerozdávám.)

No vraťme se k papírům. Co se týče čtvrtek, tak obyč čtvrtky co koupíte v papírnictví jsou super, je to prostě taková ta normálka kterou známe už od základky, kde jsme na ně čmárali nějaký kraviny. Dají se sehnat ale i skicáky se čtvrtkama... Mezi ty nejlepší patří samozřejmě skicáky od Koh-i-nooru, opět... Jak by taky ne je to naše značka, tak je nejrozšířenější, zjistila jsem dokonce, že u nás máme přímo koh-i-noor papírnictví, jinou značku tam neseženete! Já používám čtvrtky na vodovky a potom měkčí čtvrtky, většinou na pastelky jelikož jsou hladší a dobře se na tom roztírá tužka.

Co se týče malování, tak na malbu nerada používám čtvrtky, jelikož ať se snažím sebevíc, vždycky se to nějak ohne. Proto dávám přednost destičkám... Přiznám se, že si nekupuju nic speciálního... Prostě občas vyhrabu takovou tu destičku co je v rámečku se sklem, ta zadní deska, našepsuju si to a maluju. Co samozřejmě nesnáším jsou ty vroubky. Proto u mě vítězí plátno! Ne že bych malovala nějak často, ale plátna jsou hodně super. Bohužel doma mám jen rozbalená, tak že se s vámi nepodělím o značku. Co se týče pláten, nemusíte ale nijak moc utrácet, stačí vyhrabat starší prostěradlo, samozřejmě si nejprve ověřte jestli to není něco drahocenýho po pra pra pra pra pra babičce... (:DD) a ustříhněte kus, natáhněte ho na rámeček... Našepsujte a může se malovat... :)

Snad vám to něco dalo a určitě se těšte na zítřejší zpověď o umělcích!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti mé články?

Ano 94.6% (35)
Ne 5.4% (2)

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 9. července 2015 v 12:49 | Reagovat

Já jsem do knížek jako malá kreslila no :D dont kill me pls :D
V papírech takový přehled jako ty zdaleka nemám,takže jenom koukám,co všechno je *-* paráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama