31dAMAD // 7 day

7. července 2015 v 13:50 | Anne-chan
Jaké tužky, pastelky, barvy... Používáš nejraději?
Nejvíce využívám tužku a pastelky.
Co se týče náčrtků, tak suprová je jakákoliv trojka... Ale určitě se dá načrtnout i jinačí tužkou.
Na skicování mi přijdou nejlepší B5 od značky REEVES, jsou sice dražší než obyč koh-i-noor ale určitě kvalitnější než nám tak známá a neříkám že špatná značka. V tužkách od Reevese jsem ještě nikdy nenarazila na šutr nebo cokoliv co by se zadrhávalo při kreslení, na rozdíl od kohinorek kde jsem často narazila na místo, co mi rozdrápalo papír a ani za boha to nechtělo kreslit. Q_Q ne ne ne prostě na skicování i na stínování používam Reeves! Dokonce se i líp rozmazávají a všechno, stopa je hezčí a příjemnější na pohled. (Rozmazávání, tím je myšleno třeba když se kreslí portrét tak rozmazání kapesníkem nebo štětcem... Rozhodně nikdy nerozmazávejte prstama!!!)

Pastelky, moje životní láska už od malička! Dřív jsem používala prostě to, co jsem měla a netuším, co to bylo za značky. Vím ale určitě, že stará Francouzská značka Conte a jejich evolution z nevím jakého roku se mi moc nezamlouvá do teď. Ani jsem ty pastelky nevykreslila, možná černou a žlutou, ale o ty byla a bude vždycky nouze. Teď jsem psala o starých pastelkách, které přede mnou používali nejméně moji bratři kterým je teď přes třicet... Určitě tu značku nechci pohoršovat, jelikož jsem koukala na netu, že mají spoustu nových druhů pastelek a vypadjí lépe a ta tuha určitě za něco stojí.


Přesuneme se k značkám, které bych vám doporučila a to na 100% samozřejmě to chce si vybrat pastelky, které za něco stojí, když už chcete pořádně tvořit. Já mám sice namíchanou spoustu druhů a značek, ale to je i z toho důvodu, že nelze popřít to, že i obyčejné pastelky od vietnamců se občas hodí.

Mezi nejhustější pastelky, které mám a ráda je používám na realističtější kreslení patří Triocolor, hardmuth. Jsou od Koh-i-nooru, ale jsou super. Mají poměrně měkkou tuhu, dost se rozmazávají. Jejich kryvost je fakt dobrá, zároveň se dají suprově míchat s dalšíma barvama, jelikož při nanesení větší vrstvy vzniká prášek, který když rozetřete další pastelkou, tak vám z toho vyleze jemný přechod, jako kdybyste se s tím stínovali kdo ví jak dlouho. Stejně tak je dobrý druh Superba, stejná značka a celkově se to chová podobně.

Další fajné pastelky jsou od Herlitze, Trilino. Jsou o něco tvrdší, ale kryjí perfektně!!!
Mezi hodně úspěšné značky určitě patří Faber Castel, jakož to hodně známá značka, je také hodně dobrá... A drahá... Všechno dobré je většinou drahé, co se týče výbavy na kreslení tedy určitě. Od téhle značky mám pár základních barev obyč pastelek i akvarelky a tuha je poměrně měkká a dost dobře se s nimi pracuje. S akvarelkama se dá kreslit i na ruce. Párkrát jsem dávala pokus kreslení modřiny na ruku a vypadalo to dost realisticky na to, abych s tím někoho vystrašila.

Poslední značka, kterou tu zmíním je maped a jejich colorpeps. Pokud začínáte a chcete, aby vaše obrázky byly trochu barevnější, rozhodně doporučuju! Mapedky nejsou příliš drahé, základní sadu nějakých 24 barev seženete kolem 60,- a dost vám vydrží. Tuha je měkká, dobře se s nimi stínuje ať už na ně tlačíte, nebo ne a rozhodně se s nimi pracuje dobře.

Barvy. S barvama tolik nemaluju, jelikož nejde ani tak o to, že by to bylo drahé, jako o to, že mě to s nimi nebaví tolik, jako s pastelkama a tužkama. Dětská láska vydrží opravdu dlouho!!! Každopádně když už se chystám něco malovat tak používám značku koh-i-noor jak tempery, tak vodovky. U obojího mám tu nejlevnější variantu a zatím jsem si s tím vystačila. Jejich tempery jsou fakt suprový, nestěžuju si. Kryjí hodně dobře a dají se dobře míchat... S tím mícháním, měla jsem takový menší incident, kdy jsem si ve škole chtěla namíchat fialovou, tak prostě vezmu modrou a červenou, napatlám je do sebe... A vznikla mi nějaká blátivě hnědovínová. Načež jsem jaksi nevěděla, co s tou barvou teď budu dělat. Opravdu záleží na značkce a i na tom, na co jste zvyklí a co máte prozkoumané, protože každá barva vám reaguje jinak v závyslosti na tom, kolik jste tam nacpali vody a kolik jste dali jaké barvy.

Co chci ještě připomenout... Když malujete, nebojte se míchat barvy! Plácejte ty barvy protože šetřením barvou nikdy nedosáhnete tak dobrého výsledku! Každopádně když začnete víc míchat a tónovat, hned z toho budete mít lepší pocit, protože barvy naberou jinačí odstíny a budou se k sobě spíš hodit, než když máte originál modrou, originál zelenou... Takhle zelenou trávu venku asi nenajdete, ale když přihodíte trochu žlutou, trochu hnědou a doladíte další žlutou, hned vám vznikne trochu lepší barva. Chce to prostě prozkoumávat a testovat.


Doufám, že vám moje rady trochu pomohly, jsem moc ráda, že jsem se s vámi o to mohla podělit. :)
Když jsme tak u toho, tak jakou značku používáte vy? Budu ráda, když se dozvím něco nového :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti mé články?

Ano 94.6% (35)
Ne 5.4% (2)

Komentáře

1 Shin Shin | Web | 7. července 2015 v 18:55 | Reagovat

Pěkný článek.. :-)

2 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 8. července 2015 v 16:59 | Reagovat

Hej, tak trochu mě zaskočilo, jak je tenhle článek delší, narozdíl od těch předešlých xDDDDD ... Překvapuje mě, že existuje tolik značek pastelek xDDDDD Já mám pastelky od ... Jolly (nebo tak něco xDDDD) a pro moje matlání opravdu stačí xDDDD ... Reeves značku znám, Goshi-sama má takový tužky xDDDD Vždycky mu je kradu, když chci něco kreslit xDDDD

Moc děkuju za článek, vezmu si nějakou radu k srdci a půjdu nějakou značku koupit a vyzkoušet, arigato *^*

3 Anne-chan Anne-chan | Web | 8. července 2015 v 19:35 | Reagovat

[1]: děkuju xD

[2]: hee xDD nemáš záč xDD ono existuje ještě mnooohem víc těch značek, ale nejmenovala jsem je, byl by to totiž o hodně delší článek xD a pochybuju, že by to pak někdo četl, kromě tebe teda xD ale jsem ráda že ti to pomohlo *-*

juuu Goshi-sama ví co je dobrý!!! pochval ho za mě *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama