Jez dokud můžeš!

17. května 2015 v 12:49 | Anne-chan |  Anne's Diary
Hellooooo minna-san *-*

Dneska jsem chytla potřebu napsat vám něco zajímavého o jídle jelikož to je jedna z věcí bez které se prostě žít nedá a zároveň to je věc kterou se můžete lehce otrávit přes to že to doslovně jedovaté není.

Proč tohle vůbec vytahuji? Důvodem je naše školní jídelna, jen málo kdy se stane, že nám dají něco, co opravdu s chutí sníte. Většinou teda umíráme hlady a čekáme až se konečně dostaneme domů, abysme obnovili zásobu na celý týden, problémem je, že doma na nás pořád zírají a brzdí nás, že přibereme a kdesi cosi. Je to pravda, ohledně toho přibírání a mě osobně to strašně štve. Jen že příležitost užít si jídla, které chutná dobře je až moc velká a mozek je tím obrazem naprosto zaslepen.

Dám vám sem pár příkladů, co nám vaří ve školní jídelně, myslím že u některých se budete chytat za hlavu.

1. Krevety = určitě znáte krabí tyčinky, tohle byla kulička z nich a v tom bylo zapíchnutý klepítko z kraba, obaleno ve strouhance, tadááá krvety jak vyšitý! Nejsem až takový gurmán, abych jedla zrovna tohle, když mám co dělat s obyčejnou rybou. A i ti gurmáni na tohle koukali vážně divně.

2. Lahodná sekaná = všichni si nejspíš vybavíte takovou tu skvělu šťavnatou sekanou co se vždycky upeče doma, nádherně voní a všichni jí hned sežerou. Tohle není ten případ. Kupovali jste někdy sekanou u vietnamců? I to je slabý odvar, v naší jídelně sekaná chutná jako bláto, většinou hraje nejlépe třema barvama, šedá, červená, zelená. Nevím co do toho dávají ale jestli hlavní ingrediencí nejsou kočky tak mě nakopněte.

3. Polentový nákyp = při slově nákyp si představíte asi něco, co drží pevně pohromadě a můžete to krájet lžící, v tomhle případě se to teda taky dalo krájet, ale byla to skvělá, úchvatná kaše, s chutí spálené bramboračky, nejedli to ani chlapci, co se často drží, aby neochroustali i korýtko, do kterého nám jídlo dávají. Stála v tom lžíce, konzistence byla jako takové to jílové blátíčko.

4. Brambory! = brambory mi přestaly vadit, ale od doby co jsem na intru jsem úplně dead. Vaří nám brambory co chutnají jako ty krmné pro prasata (asi jsou levnější tak je kupujou) a co víc, brambory máme k obědu i k večeři! (kdy už udělají těstoviny tak je megálně rozvaří aby to vypadalo že toho je hodně a dají vám jednu lžíci s UHO = univerzální hnědá omáčka)

Hlavní fakt => po každém jídle máte po zbytek dne i dalšího dne v puse pachuť jako byste jedli bláto, jelikož ono to nemívá žádnou chuť. Zařekla jsem se, že od příštího roku si prostě vařím sama i kdyby to mělo být dražší!

Hlavní poznámka => dnes jsme měli k obědu řízky, bude pro mě strašně těžké zítra vstát a prostě odjet :DDD

Snad jste si udělali nějaký obrázek, doufám, že jsem vám moc neznechutila neděli xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máš radši housky nebo rohlíky? + klikni u správného pohlaví!

Housky ♀
Housky ♂
Rohlíky ♀
Rohlíky ♂

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 17. května 2015 v 12:58 | Reagovat

Jo, školní jídelny bejvaj docela mazec, ale podle tvého popisu to je u vás teda extra mazec. :-D

2 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 18. května 2015 v 21:34 | Reagovat

Hej, školní jidelny ... to je horor sám osobě xDDD Nač chodit do kina, když můžeš zajít do školní jídelny xDDDD

Já do školy na obědy nechodím, ale když jsem byla na základce, tak vím, že jsem všechno poctivě snědla (ať to byla sebevětší nechutnost xDDD), protože mě mamka vždycky slíbila, že mi koupí zmrzlinu *//////* Stálo mi to za to xDDD

Ale nikdy se mi nestalo, že by nám ve škole dávali krevety ... teda, myslím tu napodobeninu o které tu mluvíš xDDD Chtěla bych to někdy ochutnat, i když to nezní zrovna lákavě (měla bych se začít ovládat a nemyslet tolik na jídlo xDDDD)

Musím říct, že vaše jídelna je extrém extrémů xDDDD

3 Anne-chan Anne-chan | Web | 21. května 2015 v 16:43 | Reagovat

[1]: No je to šílený!

[2]: xDDDDDDD Zmrzlináá D: tvoje mamka věděla jak na tebe! xDDDD taky bych byla ochotná, teda na základce, tady fakt ne xD Prostě extrém, máš pravduxDD

4 Hanyuu Hanyuu | Web | 23. května 2015 v 12:34 | Reagovat

Naše bývalá školní jídelna, kam jsem stejně pak nakonec nechodila, protože se nehodlám nechat zabít, ode mě dostala takové menší plus v tom, že nabízela minimálně dvě jídla, z nichž jedno bylo vždycky bez masa. Jinak to ale byly sračky. Lepší výraz pro to není.

Jen mě u tvého případu napadá - nemáš možnost si někde něco uvařit sama? Často to vyjde levněji než školní jídelna a hlavně asi i zdravěji. :D

5 Anne-chan Anne-chan | Web | 23. května 2015 v 23:45 | Reagovat

[4]: máme na výběr dvě jídla xD a obou se bojím stejně xDD
jinak od příštího roku si budu vařit sama na intru, už to mám dojednané, aneb mamce jsem to prostě oznámila xDD cenově mě to vyjde asi na stejno a určitě to bude zdravější no xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama