Animal speciál (*^*) /Nekoo!/

23. srpna 2014 v 18:17 | Anne-chan |  Animal specials
Rozhodla jsem se zahájit menší sérii se zvířatama! xD Aneb zvířata která jsem měla buď přímo já nebo jsme je měli. Chtěla jsem začít s neko, aneb s kočkama. Budu vám sem dávat hlavně ty co mám na fotce. (xDD)

Kočky jsme mívali většinou venku, bývalo jich totiž hodně. Obvyklý počet koček u pekáče s mlékem býval kolem deseti a více. Od mala si pamatuji hodně koček co tam bylo, snad i jejich jména. Vím že byl kocour, který byl stejně starý jako já, měl dlouhou mourovatou srst, když mi bylo asi pět tak zmizel. Totiž, bylo to zvláštní, ale všechny kočky, když přišel jejich čas, tak prostě odešly pryč a už se nevrátili.

Od mala jsem měla ráda jednoho kocoura, brácha a ségra (z tátovo strany... to byste asi nepochopili, dávat dohromady naší rodinu je trochu složitější.. xDDDD) se vraceli z venku a přinesli s sebou kotě. Někdo ho zřejmě vyhodil. Okamžitě jsem ho pojmenovala Mikeš, protože byl celý černý. (Problém?) Ale tenhle Mikeš, ten se měl. Často jsem chodívala za mamkou do chlíva když dojila krávy a chtěla po ní, ať mi dá mlíko do láhve od Jupíka, měla jsem moc ráda mlíčko. (:333 to co koupíte v krámě prostě není ono ani náhodou!!)
A často, když v pekáči kočkám nezbylo mlíko, jsem Mikešovi dávala od sebe z láhve. To byla ale jen první část, další částí bylo, že jsem ho oblíkala do šatiček pro panenky. Měla jsem... Mám pořád! Panenku, jmenuje se Barča. (To je taky problém? xDD Ne nehraju si s ní, sedí tu na křesle a občas jí obleču něco jinačího. Mimochodem mi mamka slíbila že jí uplete něco novějšího na sebe a zapoměla na mě.) Barči šatičky mu padli úplně přesně. Nejčastěji měl, modré s kačenkama! A další nejoblíbenější věc co jsem mu oblékala, byla pletená oranžová vestiřka na dva knoflíky.
Jednou mamka svolávala kočky k mlíku, ať jsem dělala, co jsem dělala, Mikeš mi prostě zdrhnul než jsem ho stačila svléknout. V té oranžové vestičce přibehl k pekáči s mlékem. A oni si k nám lidi chodili kupovat mléko. Tam řada lidí a všichni zírali na černou kočku s oranžovou vestičkou, jako kdyby z nebe spadlo kdo ví co a chtělo je to sežrat.
Ale nemyslete si, tomu kocourovi to opravdu nevadilo, někdy jsem ho i česala měkkým kartářem (:D), co měl ale nejradši, spát v kočárku. Mohla jsem si ho brát i domů, kor když byla zima. V obýváku jsme měli kachlová kamna, vedle nich jsem postavila ten kočárek a kocoura pěkně uložila pod peřinku v šatičkách. Kocour okamžitě usnul. Jelikož s ním v tu chvíli nebyla moc zábava, šla jsem dělat něco jiného. No co! Ale mezi tím k nám přišla návštěva. Návštěva sedí u kafe a najednou vidí! Vidí, jak se kočárek u kamen pohnul! SÁM OD SEBE! (Vyprávěla mi to mamka.)
"To mi ti takhle koukali přes rameno dozadu. Tak se tam podívám taky. A oni si prohlíželi ten kočárek. Jako se ptali, jestli jsou blbí, nebo se ten kočárek vážně pohnul. Řekla jsem jim, ať se jdou podívat. Sice kulili oči, ale nakonec to šli prozkoumat a zjistili, že kocour jenom odkopal deku, protože mu bylo moc horko a spal dál." ( xDD)



Přesunu se k dalšímu mazlíkovi, neměli jsme ho moc dlouho, jmenoval se Macíček. Kočky měli někde vrh koťat a občas je i vytáhli ven a přivedli je do chlíva, bylo tam teplo, mohli tam pít mlíko z pekáče a nevyšťavovali kočku, která už toho pro ně zase tolika neměla. Jedno z těch koťat se záhadně zapletlo krávě do koryta a jestli mu trochu přelámala žebra nebo co. No prostě kotě onemocnělo a vypadalo divně. Mamka se ho ujala a vzala ho domů. V tu dobu jsem byla nemocná, měla jsem antibiotika nebo něco... (Není to tak, že bych léky brala nějak často, mamka se tomu hodně vyhýbala a když to tak vezmu, ani teď léky neberu, antibiotika jsem měla asi pět let zpátky naposledy. Když už něco spolknu tak je to paralen, když mě bolí v krku.) Ale mamka právě tomu kotěti dávala taky trochu toho co jsem měla já a ono mu to pomohlo a uzdravilo se. Byl opravdu hodný a vzorný, nelezl do výšek, jen se procházel po opěradle na gauči (můžete vidět i na fotce xD :3) dokonce poctivě chodil na záchůdek. Jediná vzpomínka co na něj pořádně mám, že jsme spolu jedli jogurty vždycky. Přišel ke mě a snedl třeba dvě lžičky.
Bohužel nám moc dlouho nevydržel. Dcera vzdálených příbuzných (z nějakého asi 1256 vlasu nebo co xDD) ho trochu zmordovala. No bylo nám... Pět? Možná šest ale víc ne.




Následníkem Macíčka byl, Macan. (xDDDDDDD) Vzali jsme si ho z útulku s tím, že by mohl být taky v bytě, mamka se tím trochu takzvaně namlsala. S jedním bráchou a jeho přítelkyní jsme v České Lípě objevili jednoho perfektního kocourka. Časem ale chtěl sám chodit ven a nakonec tam zůstal, nikdo mu v tom nebránil. Časem z něho vyrostl vážně kus :3, jednou ho vyfotil nějaký fotograf. (Tátovo kamarád, chtěl fotit golf na seně pro módní katalog nebo co. Už si nevzpomínám, vidíte, ten barák se taky trochu proslavil, akorát o tom nikdo neví xDDDDD) Macan se teda nechal trochu vyfotit. Jinak tohle fotila mamka, lezl po kolečku s dřívím.
Ten nám vydržel opravdu hodně dlouho.


Přichází na řadu mamky mazlíček, aneb Zoro! Zřejmě pochopíte, proč se tak jmenoval.

Sice to byl kocour, ale jako kocour se nechoval, přišlo mu to asi výhodnější, všechno nechával Macanovi a sám se choval trochu jako .__. maminčin mazánek po boku psa. xDDD (Ten pes byl náhradní máma.)

Většinou se nijak neprojevoval, chrápal v seně a žral xDD Jako lovil myši to jo, všechny kočky u nás lovili myši a nejen kolem baráku, taky na louku hodně chodili.





Mica, to byl mazel, naučená se hodně mazlit byla od táty, vždycky si ve chlívě sedl na židli, než se podojilo, často tam taky přikládal do kotle. A Mica si mu přišla sednout na klín a nechala se hladit. Jediným problémem bylo, že zatínala drápky a že je mělajak břitvu.
Později si od ní mamka nechávala masýrovat záda. Když položila ruku na balík se senem a opřela si o tu ruku hlavu, tak jí kočka vlezla za krk. Ona přešlapovala předníma na místě a masírovala. xDD





Poslední, které vám tu představím. Fifi a Beruška. Dostala jsem je od mamčiny kamarádky když mi bylo asi deset. Byly to
ještě koťata, poctivě jsem se o ně starala a krmila je. A později z nich vyrostly pořádné kočky. Měla jsem je moc ráda.
Byly to jedny z posledních koček to jsme tam měli, jelikož po tom co se rodiče rozvedli, tak se táta rozhodl dům prodat, mamka musela prodat zvířata a tak kočky se začali stěhovat nebo prostě odešli. Teď už tam není ani jedna.





Pro milovníky koček by to byl ráj! xD Dříve... xDDD (Když se dělal ohýnek a opékalo se něco, tak se tam nahromadily všechny kočky. Nejlepší bylo, když někdo měl jídlo jako poslední a teď ty kočky se posadili kolem dotyčné osoby a čuměli. xDDDDDD

Samozřejmě koček bych mohla vyjmenovat ještě mnohem více, ale začínám si připadat jako paní Figová a vy jste Harry Potter! xD Proto o kočkách je tohle všechno. Snad se vám článek líbil. Příště napíšu o něčem jiném. O čem? Nechte se překvapit! :3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti mé články?

Ano 94.6% (35)
Ne 5.4% (2)

Komentáře

1 Jane Jane | E-mail | Web | 24. srpna 2014 v 14:49 | Reagovat

moooc pěkné kočky, kocouři a koťata :) taky bych brala nějakou domů, ale mamka by byla proti :D nejvíc se mi líbí Zoro a Macíček :)

2 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 12:31 | Reagovat

Whaaa *////* ... Tak ty jsou všechny strašně roztomilí!! :3 ... Nejvíc se mi líbí Macíček xDDD On vypadá trochu jako malej rebel xDDD (I když byl hodnej a vzornej xDDD) ... Ale všechny jsou pěkný :3
Kamarád měl taky spoustu koček, ale vždycky mu to někam uteklo ... a tak to brzo vzdal a dal se na křečky xDDDD
Zoro ... Zoro mstitel xDDD Vypadá docela nebezpečně xDDD
Kočka, co umí masírovat záda ... takovou bych chtěla ... to by bylo super xDDD ... :3
Těším se na další článek ... a gomen, že jsme teď tak trochu neaktivní T^T ... Musíme to napravit!! xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama