Proč?

17. července 2014 v 18:13 | Anne-chan |  Anne's Diary
Poslední dobou dost vzpomínám na školu, nechápu co to se mnou je, nikdy jsem do školy moc ráda nechodila, hlavně protože po mě neustále někdo něco chtěl, něco co mě nebavilo. A lidi tam, byly fajn, ale občas se zdály být až moc otravný. Co mě udivuje nejvíc, že se mi o letech na základní škole zdá skoro každý den! Proč? Proč mě? Ještě nedávno jsem tam seděla a říkala si, jak moc chci vypadnout, jak se těším na střední školu, bude to určitě lepší... Všechno je to možná tím, že mi všichni začali chybět, nikdy jsem neříkala, že ty lidi nemám ráda nebo že je nenávidím...

Dnes dopoledne jsem uklízela v kuchyni a nějak jsem přemýšlela nad vším možným a proč se mi furt vrací základka. Vyskočila mi v hlavě vzpomínka na jednu ze slohových prací, kterou jsme ve škole psali teď v devítce. Byla na téma...

...já a rodiče.
Mohli jsme si vybrat oba nebo jen jednoho rodiče a na to téma psát. Napsala jsem práci o mě a mamce, jelikož mě vlastně vždycky vychovávala jenom mamka.
Když učitelka po opravení rozdávala práce, řekla, že ta moje se jí líbila ze všech nejvíc, nejen tím, že byla bez chyb, ale také tím obsahem. Potom jsme si práce četli.

Stručně schrnu to, co psali do prací ostatní. Máma mě nechce pouštět ven s kamarády. Rodiče mi dávají strašně malé kapesné! Nesmím se domů vracet později jak v osm večer! Proč mi pořád volají, když někam jedu? Když jdu ven, rodiče se ptají kam jdu, je to otravné! Dělají, jako bych byla ještě malá! To nechápou, jak je trapný, když mě jdou někam vyprovodit? Nechtějí mě nechat doma, když zaspím. Nikdy nechci být taková/ý jako mí rodiče!... A podobně.

Vím, že jsem si dříve taky říkala podobné věci, až na dodržování času kdy se mám vrátit domů, nikam jsem nikdy nechodila a ani mě to neláká. Časem jsem tomu ale přišla na kloub a ve třídě jsem si připadala jako někdo starší, co v té hlavě mají? Proč se tak chovají? Nebo co jim zase přelítlo přes nos?

Otravnější věc jako slyšek desetkrát za dopoledne "ježiš to je nuda už chci domu. CHCI DOMŮŮŮŮŮŮŮŮ!!!" asi neznám. Proč teda chodí do školy, když jí to tak štve? Proč sakra nedrží zobák? Uznávám, já vždycky mlčela a často jsem si říkala, že ten čas co trávím ve škole by se dal využít i jinak.

Vrátím se teď k rodičům, podle zadání slohové práce. První věc, kterou bychom si měli uvědomit je ta, že máme rodiče, rodinu.

Někdo může mít biologického rodiče, ale tati bude raději říkat někomu jinému, někomu, kdo se tak doopravdy chová, jako táta. Děti potom většinou říkají něco jako. "No jo, ten se o mě nestará, je mu to fuk, ani mi nezavolá." Ale třeba na narozeniny svého dítěte si vzpomene. Chci říct, že ať už máme rodiče takové nebo makové, vždycky bychom si jich měli vážit, snažit se pochopit jejich situaci a neklást na ně moc velké nároky. Můžeme být rádi, že nám dali život a starají se o nás od našeho narození.
Čímž narážím na tu věc s kapesným například. Když si dítě stěžuje na to, že dostává málo kapesného. Jsou dvě možnosti, buď je ta rodina chudá a proto dítěti nemůže dávat tolik peněz a dítěti to je líto, ale nechápe to. Potom jsou tu ještě tací, co mají rodiče s normálním platem a přes to dostávají podle nich málo. Myslím že je to pro ně lepší, když dostanou míň, než až příliš. O bohatých rodinách se moc zmiňovat nebudu to je případ sám o sobě.

Další věc je "NIKDY NECHCI BÝT STEJNÁ JAKO MÁMA! NIKDY NECHCI BÝT STEJNÝ JAKO TÁTA!" Tuhle větu v něčem chápu, taky bych nechtěla být taková, jako můj vlastní táta, dělat pořád dokola stejné chyby a podobně. Ale myslím, že v mém případě mám právo na to říkat něco takového, když vidím že se dotyčný nechová tak jak by měl. Ale pokud jde o to že rodič dítěti něco zakazuje, je to jen dětinskost a nedospělost dítěte. Možná že až trochu vyrostou, tak to pochopí a možná taky ne. Pokud máme pořádné rodiče co se o nás umí starat, bojí se o nás, chtějí pro nás to nejlepší, proto se nás ptají kam jdeme, v kolik se vrátíme, volají nám když nejsme doma.

Poslední dobou jsem si uvědomila jednu věc, nejen že chci být víc samostatná, ale také beru svojí mamku jako životní vzor! Když se na ní podívám, říkám si že je opravdu úžasná, umí se perfektně postarat o domácnost a k vaření nepotřebuje recepty ať už je to cokoliv, její znalosti bych srovnávala s encyklopedií (na google ještě nemá xDDD) a hlávně má srdce na správném místě. Můžu s klidem říct, že chci být jako ona! Vychovat jednou svoje děti jako mamka vychovala mě a moje sourozence, starat se o domácnost tak jako ona.

Je asi jen otázkou času, kdy si moji bývalí spolužáci uvědomí, jací jsou a konečně trochu dospějí.

Ještě jedna věc, kterou vytáhnu a to jsou učitelé ve škole. Nejčastěji to bývá učitelka češtiny, nevím proč, ale je tomu tak. Věčně jsem slýchala věci jako "Jak si jí mohl někdo vzít? Nikdy bych nechtěl takovou mámu. Ty její kecy!" no řeknu to asi tak, že i když je to učitelka, je to stejný člověk jako my všichni ostatní! Zmíním naší učitelku na češtinu, kterou mimochodem skoro nikdo neměl rád, já jí ráda měla. První věc, kterou bysme si měli uvědomit je ta, že ona tráví svůj čas tím, aby nám něco natloukla do hlavy, naučila nás něco, když jí nikdo nedělal naschvály a neotravoval, byla s ní i zábava. Docela jsem jí litovala, když si na ní vybíjeli svojí znuděnost. Měli by jí být vděční za to, že je učila, protože nás naučila opravdu hodně, i když jsme nechtěli!

Ale jak si tak říkám, v téhle době se člověku ničím nezavděčíte. (Příkladem mi bylo, když jsem v obchodě viděla, jak nějaký pán odstrčil košík jedné starší paní, aby byl dřív u kasy. Ona potom chtěla pustit mě, ale já jí řekla ať jde ona. Když už měla na páse vyskládanou půlku nákupu, začala si mi tam stěžovat na to, proč jsem jí pouštěla, že nikam nespěchám, jak ona neví kam dřív skočit. Řekla jsem si jenom, ženská můžeš bejt ráda že jsem tě pustila a ještě tady meleš pantem a nelíbí se ti to?)

Chtěla jsem si trochu postěžovat na lidi v dnešní době a vytáhnout trochu moudrosti, v něčem se možná pletu? No co, je mi patnáct a tohle je můj názor, nechci nikomu brát jeho vlastní názor, jen přispívám do sbírky! xD
(Poslední dobou se řeší téma kdy homosexuální rodina adoptuje dítě a vychovává ho. Mamka mi říkala, že jí na tom vadí hodně věcí, ale proti homosexuálům nic nemá. Závažným problémem je hlavně to, že dítě nemá dva vzory ale pořád jen jeden. V něčem jí musím dát trochu za pravdu, jelikož o mě se vždycky starala jen mamka a táta nic. Taky mi mamka říkala, že vždycky chtěla mít takového manžela, jako byl její tatínek. Musím jí dát za pravdu. Mě ten vzor chybí, když už bych si teda měla někoho vybrat, můžu možná tak říct, že chci, aby ten dotyčný byl jako můj bratr xDDDDDDDDDD)

Raději to tady ukončím, asi jsem vám vyryla pořádnou díru do hlavy, těm co to všechno přečetli.

Jaký máte názor na větu "nikdy nechci být stejný jako můj rodič."?
Nenávidíte učitele, nebo je naopak chápete a prostě děláte to, co vám řeknou?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti mé články?

Ano 94.6% (35)
Ne 5.4% (2)

Komentáře

1 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 17. července 2014 v 19:23 | Reagovat

Whooo, já nemám bratra ... ale trochu mě rozesmálo, když jsi řekla, že chceš mít někoho, co je jako tvůj bratr xD (Nechci nijak urazit tebe nebo tvého bratra x) ... Každopádně s tebou souhlasím :3 Chtěla bych být jako moje mamka ... protože já bych sama se sebou nevydržela xDD Opravdu obdivuju její trpělivost ... a to, že vydrží s tak blbým a protivným člověkem jako jsem já xDDD ...
A učitelé ... na základce jsme měli taky takovou češtinářku, na které si všichni vybijeli svoji znuděnost ... no, já ji měla ráda ... měla jsem a mám ráda všechny učitele, co mě kdy učili a co mě učí i teď xD ... Vždycky se všech zastávám ... a to se pak podepsalo na tom, jak se ke mě chovali a chovají ostatní spolužáci ... xDDDDD
Promiň, že jsem se tu tak rozepsala xD ... Tenhle tvůj článek (a i ostatní tvoje články :3) mě donutil se nad tím pořádně zamyslet :3 Super článek!! :3

2 Anne-chan Anne-chan | Web | 17. července 2014 v 19:55 | Reagovat

[1]: xDD mě to nevadí taky mě to pobavilo ale je to tak xDDD
trpělivost? to chce trénovat xD taky jsem tohle na mamce obdivovala a časem se mi povedlo docílit stejné trpělivosti jako má mamka xD

Jo přesně mám to stejně jako ty xDD

Vážně? D: Stejně mě nejvíc překvapuje že to tu někdo čte vždycky xDD

3 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 17. července 2014 v 20:12 | Reagovat

[2]: Whee, snad si nemyslíš, že si nějaké články od tebe nečtu?? xDDD ... Nebo že nějaké komentuju aniž bych si je přečetla xDDD ...

Ale fakt, trpělivost ... ta je podle mě vzácná ... jako pravé přátelství xDDD ... Málo který člověk ji má xD ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama